Sławomir Perlak

W dziedzinie informatyki najbardziej interesuję się programowaniem oraz od niedawna projektowaniem stron. Jednym z moich ulubionych sportów jest piłka nożna. W wolnych chwilach lubię oglądać filmy sci-fi, seriale i grać w gry komputerowe. Chciałbym w przyszłości zostać web developerem.

Pracowałem w: Andaltech

Opinia

Praktyki w Hiszpanii pozwoliły mi zdobyć wiele nowego doświadczenia nie tylko z zakresu informatyki. Zdobyłem nową wiedzę na temat serwisowania komputerów oraz serwerów. Poznałem wielu nowych ludzi, podszkoliłem swoje umiejętności językowe i poznałem kulturę oraz obyczaje nowego kraju. Zwiedziłem słoneczną Andaluzję, w której odwiedziłem miasta takie jak: Granada, Kordoba czy Matalascañas i oczywiście Sewillę. Cztery tygodnie mieszkania w obcej rodzinie były nowym przeżyciem. Mimo barier językowych udawało mi się dogadać. Lekcje hiszpańskiego bardzo się przydały. Hiszpanie to bardzo pogodni i pomocni ludzie. Polecam każdemu udział w takim projekcie i przyłożenie się do etapu rekrutacji, gdyż naprawdę warto.

Relacja z praktyki

Pracuję w firmie Andaltech zajmującej się wsparciem informatycznym dla firm i osób prywatnych. Biuro firmy znajduje się na obrzeżach miasta, ok. 45 min drogi autobusem z przesiadką. Pracuję 6 godzin dziennie, oprócz weekendów, od 8:30. W firmie pracuje siedem osób, z czego cztery z nich to współwłaściciele firmy. Moim tutorem jest César Gómez, Hiszpan świetnie mówiący po angielsku. Oprócz mojego szefa dwie osoby znają dobrze j. angielski, więc komunikacja w pracy nie sprawia mi problemu. Codziennie, wraz z technikiem Raulem świadczymy usługi serwisowe danym firmom zdalnie lub bezpośrednio. Do dyspozycji mamy 2 firmowe samochody. Często naprawiamy drobne usterki związane z serwerami, konfiguracją systemu operacyjnego czy wymianą sprzętu. Do moich zadań należało m.in. wymienianie dysków twardych, instalacja sterowników, formatowanie dysków czy dołączanie komputera do domeny. Czas w pracy leci szybko dzięki świetnej atmosferze. Zdobywam wiele nowych umiejętności, nie tylko związanych z informatyką i lepiej poznaję Hiszpanię. Nowo zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości.