Krzysztof Miller

Interesuję się projektowaniem stron internetowych. Bardzo lubię uprawiać sport, tutejszy klimat bardzo mi sprzyja. Zawsze marzyłem, aby tutaj przyjechać, dzięki tym praktykom, moje marzenie zostało spełnione.

Pracowałem w: Creamerito

Opinia

Bardzo się cieszę, że miałem okazję spędzić miesiąc w Sewilli. Podczas odbywanych praktyk nie tylko zyskałem więcej doświadczenia w zawodzie, ale i również podszkoliłem swoje umiejętności językowe. Zwiedziłem tutaj wiele ciekawych miejsc, dowiedziałem się wiele o kulturze Hiszpanii oraz miałem przyjemność spróbować lokalnych dań. Trenuję piłkę nożną, a tutejsi ludzie zaskoczyli mnie swoim zamiłowaniem do piłki. Wiernie wspierają swoje tutejsze kluby, atmosfera tutaj jest niesamowita. Zachęcam do wzięcia udziału w rekrutacji wszystkich, a zwłaszcza miłośników futbolu. Może jest ona kilkuetapowa i wydaję się, że trwa w nieskończoność, to warto zawalczyć o miejsce na liście, aby zobaczyć uroki pięknej Hiszpanii.

Relacja z praktyki

Firma, w której pracuję znajduje się przy ulicy Calle Industria 3. Jest to drugi z czterech wielkich budynków. Jej siedziba znajduje się na trzecim piętrze po prawej stronie. Dojazd ułatwia mi pobliskie metro, dzięki niemu droga do pracy zajmuje mi około 40 minut. „Creamerito” głównie ma na celu tworzenie stron internetowych, ale i również doradztwo cyfrowe. Wraz ze mną odbywa tutaj staż 2 rówieśników, którzy pochodzą z Włoch. Razem stawiamy czoła wyznaczonym przez „Creamerito” celom. Stały zespół składa się z 8 osób. Zadania tutaj są podzielone, raz ktoś robi projekt, kolejny znowu zajmuje się doradzaniem klientom i tak na zmianę. Atmosfera tutaj jest bardzo fajna. Każdy z szacunkiem odnosi się do drugiej osoby. Pracuję w godzinach 8:30- 15:00, więc sporo czasu mi zostaje na wykorzystanie reszty dnia. Dostępną mam jedną przerwę, od godziny 10:45 do godziny 11:15. Zazwyczaj w tym czasie udaję się wraz z 2 Włochami do pobliskiej restauracji alby coś zjeść. Moim głównym zadaniem tutaj jest dodawanie produktów na daną stronę internetową klienta, aktualizowanie bazy na przykład: ceny produktów lub opisów, oraz czasem niezbędną operacją jest obróbka zdjęć w Photoshopie. Pracę ułatwia mi system zarządzania treścią, czyli WordPress oraz Adobe Photoshop. Nigdy wcześniej nie miałem okazji poznać działanie tego systemu, ale Pani Marta, która głównie ma na celu pilnowanie czy wykonuje zadane mi polecenia, chętnie wytłumaczyła mi o co chodzi. Czasem spotykam problemy lecz bardzo szybko je rozwiązuję. Komunikacja w firmie od początku jest bezproblemowa. Tutejsi pracownicy bardzo chętnie chcieli ze mną rozmawiać lecz posługiwali się tylko językiem hiszpańskim. Jedyną osobą, która potrafi rozmawiać w języku angielskim jest wyżej wspomniana pani Marta, więc w razie potrzeby udaję się właśnie do niej i bariera językowa z innymi pracownikami zostaje przełamana. Bardzo cieszę się, że trafiłem do tej firmy. Poznawanie nowego systemu jakim jest WordPress oraz podszkolenie umiejętności w języku angielskim bardzo mi się przydadzą. Chętnie chciałbym w przyszłości zająć się podobną pracą.