Dawid Słomnicki

Od zawsze moją pasją była informatyka, a w szczególności dwie jej dziedziny – programowanie oraz grafika komputerowa (głównie rastrowa, choć coraz częściej wektorowa). Programuję w takich językach jak C++ czy C#. Ciągle staram się poświęcać jak najwięcej czasu, by zwiększać swoje umiejętności, jak również poszerzać swoje zainteresowania.

Pracowałem w:  MKT41

Opinia

Jestem bardzo zadowolony z praktyk. Atmosfera w firmie była bardzo przyjazna, co pozwalało skupić się na powierzonych zadaniach. Te zresztą należały do ambitnych i ciekawych. Przygotowując akcje marketingowe poprawiłem swoje umiejętności, a także nabyłem doświadczenie w rozbudowanych projektach. Poza tym udało mi się lepiej poznać kulturę Hiszpanii – sposób bycia jej mieszkańców jak również ich codzienne życie. Odwiedziłem także wiele ciekawych miejsc – od miejskiego parasola w Sewilli po zabytkowy zespół pałacowy w Grenadzie. Wszystko to z pewnością poszerzyło moje horyzonty, a sam wyjazd wraz z towarzyszącymi mu atrakcjami uważam za bardzo udany.

Relacja z praktyki

Odbywam praktyki w MKT41 – firmie zajmującej się profesjonalnie marketingiem pod każdą postacią (wliczając w to banery, całe akcje marketingowe czy zarządzanie social media). Siedziba znajduje się w Alcala de Guadaira, małym miasteczku położonym na obrzeżach Sewilli.
Rozpoczynam pracę o 8:30, czyli, jak na tutejsze standardy, wczesnym rankiem. Mimo to wyruszam już półtorej godziny wcześniej ze względu na całkowicie nieprzewidywalny transport miejski (głównie autobusy, których rozkład jest podawany z dokładnością do 20 minut). Po dotarciu rozpoczynam wraz z Izą intensywny dzień pracy. Do moich zadań należy projektowanie grafik w ramach przeróżnych kampanii marketingowych przygotowanych m. in. dla lokalnych przedsiębiorstw. Zadania przydziela nam nasz szef – Jose, który, nawiasem mówiąc, również zajmuje się grafiką. W firmie pracują jeszcze 2 osoby, które są odpowiedzialne m. in. za programowanie, czy obsługę klientów i social media. Panuje tutaj przyjazna atmosfera, choć komunikacja między nami jest dość ograniczona – zespół zna język angielski tak samo jak my hiszpański (czyli w dość ograniczonym stopniu). Atmosfera jest równie przyjazna ze względu na temperaturę, nasze biuro jest w pełni klimatyzowane, co wydaje się niezbędne w przypadku gdy temperatura na zewnątrz sięga 40 stopni.
Po każdym wykonanym zadaniu nasze prace są oceniane przez szefa bądź cały zespół. Często wymieniamy się wtedy pomysłami co można by było usprawnić lub poprawić. Następnie nasze prace są wysyłane do klienta, lub oczekują na publikację (np. na profilu zarządzanym przez firmę). Po skończonej pracy wychodzimy z biura po godzinie 14:30.
Jestem bardzo zadowolony z praktyk; firma w której pracuję jest w pełni profesjonalna i wykonuje ambitne projekty oraz zadania. Współpracownicy są bardzo mili i zawsze gotowi do pomocy czy do udzielenia rady, a nasz szef stara się nam objaśniać wszystko to co dzieje się w jego firmie.