Bartłomiej Mroczek

Uczę się w szkole o nazwie ZSTiO w Bytomiu. Interesuję się różnorakimi grami retro.

Pracował w: Tecno Consolas

Opinia

Uważam, że projekty tworzone przez program Erasmus+ są dobrą inicjatywą dla uczniów takich jak ja, ponieważ umożliwiają nam prace w firmach informatycznych, co daje nam nową wiedzę i umiejętności, oraz możliwość zobaczenia miejsc poza granicami naszego kraju. Polecam wszystkim do uczestnictwa w podobnych działaniach.

Relacja z praktyki

Moje praktyki odbywam w firmie Tecno Consolas, której siedziba znajduje się na ulicy Cueva de la Pileta. Dojazd do niej zajmuje mi około godziny, z czego pracuje od 9.00 do 15.00. Firma zajmuje się naprawą sprzętów elektronicznych takich jak: komputery stacjonarne, laptopy, konsole oraz składaniem komputerów i sprzedawaniem towarów jak konsole czy gry na nie. Firmowe wnętrze jest utrzymane w tematyce gier retro ze względu na różnorakie konsole i plakaty z gier, które sugerują nam zamiłowanie do klasyki gier właściciela sklepu. Ja i mój szef jesteśmy jedynymi pracownikami sklepu mimo to z pracą się wyrabiamy. Mój szef jest naprawdę miłą osobą, chodzi często uśmiechnięty i czasami nawet ze mną żartuje, a jak proszę o pomoc, to zawsze wytłumaczy mi co nie działa, komunikując się z nim w języku angielskim. W godzinach w których pracuje zwykle jest mało klientów, przez co bywa czasem nudno, ale zawsze jest coś do roboty. Lecz jeśli już jacyś przychodzą, to wyglądało to tak. jakby mój szef znał ich od bardzo dawna.
Moje zadania w firmie to miedzy innymi: rozkręcanie i czyszczenie konsol i komputerów, formatowanie oraz konfigurowanie PC oraz składanie komputerów. Głównymi narzędziami którymi operuję przy konfiguracji to: AVG Tune Up oraz AVG Antywirus. Moja praca to przede wszystkim zwykłe czynności serwisowe, które jednak nauczyły mnie różnorakiego podejścia do każdej sytuacji, co ułatwia znalezienie i rozwiązania problemu. Ze względu na ogólną tematykę firmy i atmosferę w niej, uważam że idealnie trafiłem mogąc tam pracować, a i przyszła praca w niej – jeżeli była by taka możliwość – okazałaby się wspaniałą perspektywą.