Radosław Powałka

Interesuję się szeroko pojętą informatyką oraz motoryzacją. W wolnym czasie gram na gitarze. Jestem cierpliwą osobą, dla której liczy się przede wszystkim dokładność.

Pracowałem w: iTronic Nuevas Tecnologías

Opinia

Praktyki w Hiszpanii są dla mnie cennym doświadczeniem. Oprócz poszerzenia wiedzy z zakresu informatyki, zainteresowałem się także elektroniką dzięki jednemu ze współpracowników, który zdecydował się nauczyć mnie podstaw. Atmosfera w pracy jest bardzo przyjazna – współpracownicy zawsze są gotowi do udzielenia rady. Miałem także okazję zwiedzić takie miasta, jak: Grenada, Sewilla, Kordoba i Malaga. Pobyt w Hiszpanii z pewnością zapamiętam do końca życia.

Relacja z praktyk

Praktykę odbywam w firmie iTronic Nuevas Tecnologías. Siedziba znajduje się w Grenadzie przy Paseo Jardín de la reina 6 (dojście do firmy zajmuje mi zaledwie 5 minut). Pracuję od poniedziałku do piątku po 6 godzin dziennie.
Moja praca polega na serwisowaniu komputerów oraz innych urządzeń elektronicznych, takich, jak: telefony, drukarki i telewizory. Instaluję systemy operacyjne, sterowniki, sprawdzam, czy podzespoły komputerów działają poprawnie, a także demontuję układy elektroniczne wymagające naprawy.
Pracuję z dwoma osobami: Francisco oraz José. Nie znają oni języka angielskiego, jednak z czasem coraz łatwiej jest nam się porozumieć. Jest to także dobra okazja dla mnie do nauki języka hiszpańskiego. W firmie panuje bardzo miła atmosfera – praca odbywa się bez niepotrzebnego pośpiechu, a w razie napotkania problemu, zawsze mogę liczyć na pomoc. Ponadto, Francisco uczy mnie podstaw elektroniki. Oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej, wyznacza mi on także różne zadania, jak np. montaż elementów SMD.
Na praktyce w ogóle się nie nudzę – zawsze mam do wykonania jakieś zadanie. Cały czas zdobywam cenne doświadczenie oraz wiedzę nie tylko zakresu informatyki, ale także i elektroniki. Współpracownicy są bardzo otwarci i gotowi do pomocy.