Norbert Świrk

Interesuje się grafiką komputerową, tworzeniem plakatów, ulotek, przeróbką zdjęć i ich naprawą. W wolnym czasie uprawiam dużo spotu. Lubię gry drużynowe takie jak np. siatkówka i koszykówka. Bardzo lubię biegać i jeździć na rowerze.

Pracowałem w: Aurora Foto

Opinia

Projekt „Erasmus+” pozwolił mi sprawdzić i pogłębić umiejętności językowe, poszerzyć wiedzę na temat Hiszpanii, poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy są bardzo mili i otwarci na innych. Dzięki temu projektowi mogłem również poznać kulturę Hiszpanii, która bardzo różni się od kultury południowej Europy. Zwiedziłem także mnóstwo pięknych miejsc i zabytków.

Relacja z praktyk

Praktyki w Granadzie odbywałem wraz z Kubą Bullą i Dominikiem Gubałą w firmie Aurora Foto zajmującą się grafiką komputerową, fotoreportażem, wykonywaniem zdjęć do dokumentów, retuszem zdjęć, odnowieniem zniszczonych fotografii, tworzeniem albumów, kalendarzy, plakatów, reklam, wizytówek, okładek, pudełek, oraz drukiem na dużym formacie. Była tam także możliwość umieszczenia obrazu na wybranym przez siebie płótnie. Firma znajduje się przy ulicy c/ Camino de Ronda, nº 115, jest to niedaleko naszego apartamentu. Dojście tam zajmowało około 15 minut. W firmie pracowało wiele osób, ale na co dzień otwierana i zamykana była przez Aurorę i jej córkę Marie. Razem z Kubą i Dominikiem pracowaliśmy na komputerach znajdujących się w firmie. Na co dzień zajmowaliśmy się retuszem i naprawą starych fotografii, dodatkowo pomagaliśmy przy wycinaniu i druku zdjęć oraz plakatów. Staraliśmy się dawać z siebie wszystko i angażować się jak tylko możemy. Praca była bardzo przyjemna, a dodatkowo wszyscy robiliśmy to, co bardzo lubimy.