Kamil Opach

Moim hobby jest sport, głównie piłka nożna oraz siatkówka. Informatyką interesuję się od 5 lat.

Pracowałem w: Informática Reparnet

Opinia

Podczas pracy w serwisie miałem możliwość podszlifowania moich umiejętności w dziedzinie napraw związanych ogólnie z komputerami. Z praktyk jestem zadowolony. Praktyki zostały przygotowane bardzo dobrze. Poza pracą mieliśmy możliwość poznania kultury hiszpańskiej oraz zobaczyć jak wygląda tam życie.

Relacja z praktyk

Miejscem w którym odbywałem praktyki był serwis komputerowy zwany Informática Reparnet który znajdował się przy ulicy Padre Claret 8/3. Poza mną w tej firmie pracują jeszcze Mateusz Ptak, Dawid Kiesio oraz Michał Hyra.
Do pracy dostawaliśmy się za pomocą busa. Na przystanek musieliśmy iść około 5 minut, następnie zależnie od busa jechaliśmy od 25 do 35 minut i po wyjściu musieliśmy jeszcze podejść kolejne 5 minut, by znaleźć się w naszym miejscu pracy.
Nasze zadania które mamy do wykonania wyznacza nam nasz szef Angel. Po skończeniu danej czynności razem sprawdzamy czy wszystko jest zrobione tak jak powinno.
Angel posługuje się językiem hiszpańskim, ale w przypadku rozmów z nami stara się używać języka angielskiego może nie na najwyższym poziomie, ale na wystarczającym poziomie by się z nami dogadać. W razie potrzeb używaliśmy tłumacza.
Do naszych zadań głównie należało:
– wymiana podzespołów komputera,
– instalacja oraz aktualizacja systemów operacyjnych,
– rozwiązywanie problemów w tabletach bądź telefonach,
– oraz wiele innych.
Atmosfera w pracy była przyjazna i przyczyniała się do tego muzyka lecąca z radia, która była miła dla ucha. W czasie gdy Angel nie przyjmował klientów pomagał nam oraz opowiadał nam różne historie związany z życiem w tej okolicy oraz ciekawe historie z jego życia.
Pracujemy po 5 godzin 3 razy w tygodniu oraz w pozostałe dwa dni po 7. Jeśli uda nam się wykonać wszystkie zadania na dany dzień była możliwość skończenia chwilę wcześniej. Jeśli nie, zostawaliśmy chwilę dłużej by dokończyć poszczególne rzeczy.