Jakub Bulla

Interesuję się nagrywaniem i montażem video, grafiką komputerową, fotografią oraz awioniką. Poza tym jestem organistą. W wolnym czasie pogłębiam wiedzę na tematy lotnicze oraz fotograficzne.

Pracowałem w: Aurora Foto

Opinia

Obecność w takim projekcie jest dużą przygodą, daje bowiem możliwość poznania kultury innego narodu oraz szansę pracy w zespole z ludźmi, których wcześniej nie znaliśmy, co daje jeszcze większe doświadczenie w życiu. Myślę, że takie praktyki zagraniczne dadzą wiele możliwości w dorosłym życiu.

Relacja z praktyki

Praktyki podejmowałem w firmie Aurora Foto, której to głównym zadaniem jest robienie zdjęć klientom do paszportu lub dowodu osobistego oraz obróbka zdjęć. Razem z Dominikiem Gubałą oraz Norbertem Świrkiem dostawałem różnorakie zadania. Przeważnie był to retusz fotografii z różnych przyjęć typu śluby lub chrzciny. Dostawaliśmy również bardziej odpowiedzialne zadania, na przykład przycinanie wydrukowanych zdjęć na wymiar za pomocą gilotyny.
Nasze stanowiska były wyposażone w komputery z systemem MacOS, aplikacje z pakietu Adobe, takie jak Photoshop oraz Bridge, których używaliśmy do codziennej pracy. Wszystkie używane przez nas software’y były w języku hiszpańskim, co jednak nie przysparzało nam dużego problemu. Dodatkowo w firmie znajdowało się kilka drukarek, ploter oraz gilotyna do wycinania zdjęć dużego i małego formatu. Do obsługi komputerów używaliśmy nie tylko standardowo myszki, ale również tabletów graficznych, na których praca była jeszcze efektywniejsza.
Nazwa firmy wzięła się od imienia właścicielki- Aurory. Jest ona bardzo przyjemną oraz serdeczną osobą. Niestety bardzo mało mówi po angielsku, ale pomimo tego potrafiliśmy się wszyscy dogadać. Dodatkowo w firmie pracuje María- również bardzo przyjazna osoba, która również za dużo nie potrafi po angielsku – mimo to, zawsze potrafiliśmy się porozumieć.
Aura w firmie była bardzo pogodna oraz sympatyczna. Dostaliśmy wiele zdjęć do zretuszowania, mimo to robiliśmy je zawsze chętnie, bowiem mogliśmy się przez to nauczyć jeszcze lepiej obsługiwać program graficzny. Każde przerobienie zdjęcia jak i przycięcie wydrukowanej fotografii na gilotynie było wykonywane na wysokim poziomie, co skutkowało zadowoleniem Aurory oraz zbieranymi aprobatami. Te praktyki będą przeze mnie wspominane jak najbardziej pozytywnie, dały mi one bardzo dużo doświadczenia, które z pewnością wykorzystam w dorosłym życiu.