Dawid Kiesio

Jestem osobą całkiem cierpliwą. Uwielbiam grać w gry, głównie MMO/MOBY z tabelami najlepszych graczy, gdyż głównym moim celem jest stanie się jednym z najlepszych.
W czasie wolnym słucham sporo muzyki, często jest to Eurobeat, Thrash Metal lub Folk Metal.

Pracowałem w: Informática Reparnet

Opinia

Uważam projekty Erasmus+ za jedną z najlepszych okazji do zwiedzenia Europy i jednoczesnego nabrania nowych umiejętności w zawodzie. Praktyki w Polsce nie mogą się równać nauce w gorącym kraju, gdzie wszystko staje się minimalnie trudniejsze przez komunikację w obcym języku. Gorąco polecam każdemu, jeśli tylko będziecie mieć okazję na taki wyjazd, zalecam skorzystać.

Relacja z praktyk

Pracowałem z Michałem Hyrą w firmie Informática Reparnet znajdującej się w Granadzie. Dokładny adres firmy to C/ Padre Claret, 8 Local 3.
Pracowaliśmy w systemie zmianowym, gdyż była również druga para praktykantów – Kamil Opach i Mateusz Ptak. Do pracy dojeżdżaliśmy autobusem SN2.
Nasz szef miał na imię Angel. Była to osoba serdeczna, do której zawsze można było się zwrócić ze wszystkimi pytaniami odnośnie pracy. Nauczył nas jak poprawnie wykonywać nasze obowiązki.
Często korzystaliśmy z tłumacza online, ale nie uważam tego za problem. Zawsze potrafiliśmy się dogadać mimo barier językowych.
Informática Reparnet zajmuje się naprawą sprzętu komputerowego jak i telefonów. Przez miesiąc naszych praktyk dokładnie to robiliśmy. Powierzono nam między innymi:
– Rozbieranie na czynniki pierwsze urządzeń elektronicznych typu: radio, laptop, dekoder DVB-T, router, switch, smartphone, monitor, telewizor, konsole itp.
– Wymiana podzespołów w komputerze czy laptopie np. RAM, CPU, GPU, karty sieciowe, matryce.
– Testowanie i wymiany tuszów w drukarkach.
– Instalacja systemów operacyjnych i podstawowych programów codziennego użytku.