Bartłomiej Sęk

Od niedawna interesuję się programowaniem, głównie w języku C++. W wolnym czasie lubię wychodzić ze znajomymi, grać w tenisa stołowego, lub oglądać seriale.

Pracowałem w: Red de Telecomunicaciones de Andalucia

Opinia

Moim zdaniem praktyki w Hiszpanii są wielką okazją. Daje to możliwość pracy w swoim zawodzie, oraz zdobycia doświadczenia. Poza pracą, na wyjeździe organizowane były wycieczki, na których mogliśmy podziwiać zabytki, oraz poznać kulturę hiszpańską. Lekcje języka hiszpańskiego były bardzo przydatne. Pomogły w porozumiewaniu się w pracy, oraz na mieście. Bardzo dobrze wspominam staż w Hiszpanii. Było to dla mnie niesamowite przeżycie i chciałbym ponownie wziąć udział w tego typu projekcie.

Relacja z praktyk

Pracowałem w firmie Red de Telecomunicaciones de Andalucia, razem z Mateuszem Hadrysiem. Biuro firmy znajduje się przy ulicy Obispo Hurtado 18, na zapleczu sklepu Jaztell. Dojście do firmy zajmowało nam około 15-20 minut. Droga była łatwa do zapamiętania. Wystarczyło dojść do głównej ulicy, przejść nią około kilometra i skręcić w odpowiednim miejscu. Nasze miejsce pracy składało się z 3 części. Pierwszą z nich był sklep, drugą zaplecze, w którym mieliśmy swoje stanowiska pracy, a trzecią było biuro naszej szefowej. Co do ubioru nie mieliśmy specjalnych wymagań. Czas pracy wynosił 6 godzin. Kilka razy zdarzyło się, że musieliśmy zostać po godzinach, aby dokończyć pracę.
Naszym zadaniem było stworzenie strony z listą klientów. Stworzyliśmy to przy użyciu języków takich jak PHP, HTML i Java Script i MySQL. Najpierw stworzyliśmy szkielet strony, następnie używając języka PHP i MySQL połączyliśmy tabelę na stronie z bazą danych. Na koniec zajęliśmy się wizualną częścią strony, aby wyglądała tak jak chciała nasza szefowa.
Pracownicy sklepu byli bardzo mili i otwarci. Nasza szefowa dobrze znała język angielski, więc nie było problemów z komunikacją. Pablo niestety mówił tylko po hiszpańsku, ale przy niewielkiej pomocy tłumacza udawało się dogadać. W firmie panowała luźna atmosfera, ludzie którzy tam pracują bardzo chętnie z nami rozmawiali i zawsze mieli uśmiech na twarzy. Z początku byliśmy trochę niepewni, z powodu bariery językowej, ale bardzo szybko się przekonaliśmy, że nasze obawy były niepotrzebne. Praca w takim towarzystwie była bardzo przyjemna.