Opinie o projekcie

Jakub Bulla

Obecność w takim projekcie jest dużą przygodą, daje bowiem możliwość poznania kultury innego narodu oraz szansę pracy w zespole z ludźmi, których wcześniej nie znaliśmy, co daje jeszcze większe doświadczenie w życiu. Myślę, że takie praktyki zagraniczne dadzą wiele możliwości w dorosłym życiu.

 

 

 

 

Michał Cukier

Miesięczny pobyt na praktykach w hiszpańskim mieście Granada pozwolił mi lepiej poznać siebie i dostrzec to nad czym warto popracować. Zweryfikowałem swoje manualne zdolności i upewniłem się, że nie ma systemu, którego bym nie zreanimował. Ponadto wyrobiłem sobie niezbędne nawyki i zwyczaje przy pracy ze sprzętem elektronicznym.
Praktyki za granicą to doskonała okazja by dowiedzieć się czegoś o życiu, o sobie i nauczyć się improwizować. Gdybym tylko mógł z chęcią bym to powtórzył.

 

 

Mateusz Grunszel

Odbytą praktykę w Hiszpanii mogę zaliczyć jako bardzo udaną. Dzięki niej mogłem zdobyć wiedzę na temat tego kraju oraz panującej tam kultury. Moja umiejętność władania językami obcymi także się poprawiła, zważywszy na fakt, że teraz płynniej oraz łatwiej potrafię się komunikować z ludźmi w języku angielskim. Także problemem dla mnie nie jest samoistne podtrzymanie, czy też rozpoczęcie konwersacji. Jeżeli chodzi o język hiszpański, może i nie miałem aż tyle czasu, aby opanować go do perfekcji, jednak wiele podstawowych zwrotów czy też krótka rozmowa nie jest dla mnie problemem. Potrafię zrozumieć w niektórych sytuacjach rozmowy pomiędzy ludźmi czy też osoby, które zaczynają ze mną rozmowę, mimo tego, że nie wiedzą, iż nie rozmawiam natywnie w tym języku. Praca w firmie, w której odbywałem praktyki pomogła mi poprawić moje umiejętności grafika komputerowego, a także posiąść podstawową wiedzę na temat drukarek, itp. Praktyka ta pokazała mi też, jak mogłaby kiedyś wyglądać moja przyszła praca a także jej standardy. Dzięki lekcjom języka hiszpańskiego, nawiązywanie kontaktu w pracy także nie było aż tak trudne, wręcz przeciwnie, a pracownicy używając prostych zdań ułatwiali nam komunikację z nimi. Polecam każdej osobie odbyć praktyki za granicą, gdyż na pewno będzie to dla nich niezapomniane przeżycie, tak jak dla mnie.

Dominik Gubała

Uważam, że uczestnictwo w tym projekcie było niesamowitym przeżyciem. Cała praktyka przebiegła jak najbardziej pomyślnie. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy związanych grafiką komputerową. Dzięki temu, że brałem udział w tym wyjeździe poznałem również kulturę hiszpańską, zwiedziłem wiele ciekawych miejsc oraz pierwszy raz miałem okazję spędzić swoje urodziny w ciepłym, jak na grudzień miejscu.

 

 

 

Mateusz Hadryś

Udział w projekcie był dla mnie wyjątkowym i cennym przeżyciem. Pozwolił mi zobaczyć wiele pięknych miejsc oraz poznać hiszpańską kulturę. Dzięki praktykom zdobyłem bezcenne doświadczenie i nauczyłem się wielu nowych rzeczy. Wyjazd ten szczerze polecam wszystkim, którzy mają okazję takowy odbyć.

 

 

 

Michał Hyra

Kiedy dowiedziałem się o możliwości wyjazdu na praktyki do Hiszpanii nie zastanawiałem się dwa razy – muszę tam pojechać! Skoro to czytacie to chyba mi się udało 😉 Wysoka temperatura, piękne widoki i ciekawe miasto – to po prostu trzeba zobaczyć. Jeżeli ktoś zapytałby się mnie o jeden powód dla którego powinien wybrać ZSTiO jako następną szkołę, odpowiedziałbym: „możliwość wyjazdu na praktyki za granicę”. Tutaj nie ma miejsca na żadne „ale”, taki wyjazd każdy będzie wspominać do końca życia. Podczas pobytu tutaj każdy wzbogaci swój zasób historii i anegdot o takie rzeczy, które nigdzie indziej zdarzyć się nie miały prawa. Polecam każdemu!

 

 

Dawid Kiesio

Uważam projekty Erasmus+ za jedną z najlepszych okazji do zwiedzenia Europy i jednoczesnego nabrania nowych umiejętności w zawodzie. Praktyki w Polsce nie mogą się równać nauce w gorącym kraju, gdzie wszystko staje się minimalnie trudniejsze przez komunikację w obcym języku. Gorąco polecam każdemu, jeśli tylko będziecie mieć okazję na taki wyjazd, zalecam skorzystać.

 

 

 

Mateusz Konieczny

Począwszy od przejazdu po samą pracę, wszystko przebiegało bez najmniejszych problemów. Lot jednymi z najbardziej komfortowych międzykrajowych linii lotniczych, które oferują darmowy poczęstunek w cenie biletów rozpoczął wyjazd zdecydowanie pozytywnie. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie przebiegło bez żadnych problemów. Pokoje są przestronne i przytulne, kuchnia dobrze wyposażona a okolica przyjazna i urokliwa.
W Grenadzie niewiele osób zajmujących stanowiska takie jak kasjer, kelner i tym podobne zna na poziomie komunikatywnym język angielski, co motywuje do nauki i ćwiczenia języka hiszpańskiego i jest ogromną zaletą. Mimo wszystko z każdym da się dogadać, a ludzie są na tyle przyjaźni, że nawet podstawy wystarczą do prowadzenia konwersacji.
Wycieczki do Kordoby, Sewilli oraz całotygodniowe zwiedzanie Grenady pozostawią po sobie miłe wspomnienia. Z pewnością z nostalgią będę wracał do chwil zachwytu tutejszą architekturą.

 

Kamil Opach

Podczas pracy w serwisie miałem możliwość podszlifowania moich umiejętności w dziedzinie napraw związanych ogólnie z komputerami. Z praktyk jestem zadowolony. Praktyki zostały przygotowane bardzo dobrze. Poza pracą mieliśmy możliwość poznania kultury hiszpańskiej oraz zobaczyć jak wygląda tam życie.

 

 

 

Radosław Powałka

Praktyki w Hiszpanii są dla mnie cennym doświadczeniem. Oprócz poszerzenia wiedzy z zakresu informatyki, zainteresowałem się także elektroniką dzięki jednemu ze współpracowników, który zdecydował się nauczyć mnie podstaw. Atmosfera w pracy jest bardzo przyjazna – współpracownicy zawsze są gotowi do udzielenia rady. Miałem także okazję zwiedzić takie miasta, jak: Grenada, Sewilla, Kordoba i Malaga. Pobyt w Hiszpanii z pewnością zapamiętam do końca życia.

 

 

 

Mateusz Ptak

Praktyka przebiegła bardzo dobrze. Liczyłem na to że będę mógł podszkolić się w serwisowaniu komputerów, laptopów i drukarek i tak się też stało. Cieszę się, że mogłem zobaczyć jak wygląda praca w serwisie komputerowym w Hiszpanii. Wszystkim polecam wzięcie udziału w tym projekcie.

 

 

 

Bartłomiej Sęk

Moim zdaniem praktyki w Hiszpanii są wielką okazją. Daje to możliwość pracy w swoim zawodzie, oraz zdobycia doświadczenia. Poza pracą, na wyjeździe organizowane były wycieczki, na których mogliśmy podziwiać zabytki, oraz poznać kulturę hiszpańską. Lekcje języka hiszpańskiego były bardzo przydatne. Pomogły w porozumiewaniu się w pracy, oraz na mieście. Bardzo dobrze wspominam staż w Hiszpanii. Było to dla mnie niesamowite przeżycie i chciałbym ponownie wziąć udział w tego typu projekcie.

 

 

 

Marcel Stacherski

Cały wyjazd oceniam bardzo na plus. Dzięki temu miałem okazję poznać hiszpańską kulturę, ich kuchnię oraz styl życia (sjesty, itp.). Przy okazji była szansa na nauczenie się podstaw języka hiszpańskiego. Bardzo fajnym elementem wyjazdu były wycieczki do Kordoby, Sewilli oraz całotygodniowe zwiedzanie Granady.

 

 

 

Dominik Szeliga

Projekt dał mi możliwość po raz pierwszy wyjechać tak daleko. Pracując z obcokrajowcami zdobywałem doświadczenie potrzebne w zawodzie, ale także podszkoliłem swoje umiejętności organizacyjne oraz posługiwanie się językami.
Poza doświadczeniem zawodowym, zwiedzanie miast takich jak Kordoba, Malaga, Sewilla i Granada, w której mieszkałem, dają niezapomniane wspomnienia na przyszłość. Hiszpanie to ludzie nastawieni pozytywnie od samego początku, życzliwi i sympatyczni. Praca z nimi to sama przyjemność. Mają wspaniałą kulturę oraz kuchnię.
Moim zdaniem taki wyjazd ma same plusy i warto się wysilić by tutaj być.

 

Norbert Świrk

Projekt „Erasmus+” pozwolił mi sprawdzić i pogłębić umiejętności językowe, poszerzyć wiedzę na temat Hiszpanii, poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy są bardzo mili i otwarci na innych. Dzięki temu projektowi mogłem również poznać kulturę Hiszpanii, która bardzo różni się od kultury południowej Europy. Zwiedziłem także mnóstwo pięknych miejsc i zabytków.