Radosław Osypka

Moim hobby jest od paru miesięcy nurkowanie do 20 metrów, interesuje się również grami komputerowymi. W wolnych chwilach rysuje i uwielbiam gotować. Moim skrytym marzeniem jest wyjazd do USA i założenie własnej firmy informatycznej. Uwielbiam podróżować oraz zwiedzać nowe miejsca.

Pracowałem w: CopiPlus

Opinia

Staż, który odbyłem w Hiszpanii wspominam bardzo miło. Dzięki pracy w firmie CopiPlus nabyłem doświadczenia w obsłudze programów graficznych. Ponadto poznałem kulturę oraz tajniki kuchni hiszpańskiej. Pracownicy firmy okazali się miłymi, sympatycznymi i pomocnymi ludźmi. Bardzo ciepło wspominam również wycieczki, które zostały zorganizowane po Granadzie i okolicznych miastach. Organizacja praktyk była na bardzo wysokim poziomie. Z wielką przyjemnością wróciłbym jeszcze kiedyś do Hiszpanii, by dalej udoskonalać swoje umiejętności w zakresie informatyki.

Relacja z praktyki

Pracuje w firmie graficznej CopiPlus, która znajduję się przy ulicy Pedro Antonio de Alarcón. Prowadzi ją przemiłe małżeństwo Jesús i Mounya. W zarządzaniu firmą pomagają im dzieci. Moimi współpracownikami są: Młodawski Przemysław oraz Bolewski Damian. Nasza praca znajduję się blisko apartamentu, dojście do pracy zajmuje nam około 20 min. Czas naszej pracy to standardowe 6-7 godzin. Nasz dzień dzieli się na 2 tury, ponieważ 2 osoby chodzą na rano, a trzecia na południe. Na szczęście Damian Przemek i ja zmieniamy się co dzień. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie, ponieważ możemy doświadczyć w pełni jak wygląda praca w firmie graficznej w całej jej okazałości. Czasami zdarzy się, że musimy trochę dłużej zostać, aby coś dokończyć, jednak nie zdarza się to często.

Firma zajmuje się głownie projektowaniem logotypów, layout’ów stron internetowych, drukowaniem, skanem i sprzedażą produktów papierniczych, lecz do zaoferowania mają również oklejanie samochodów specjalnymi materiałami (takie zlecenia są kierowane do oddziału w pobliskim mieście, ponieważ sama firma znajduje się na głównej ulicy i nie ma możliwości posiadania garażu przystosowanego pod takie rzeczy). Do naszych zadań zalicza się: tworzenie projektów zleconych nam przez szefostwo, np. zaprojektowanie logotypu, zaprojektowanie wizytówki czy plakatu dla konkretnej firmy. Wszystkie zlecenia staramy się realizować jak najlepiej potrafimy, używając różnych programów: Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, Corel Draw. Praca w owych programach to dla każdego z nas sama przyjemność.

Pierwszy projekt jaki dostaliśmy dotyczył zaprojektowania małego plakatu CopiPlus, w którym miały się znajdować informacje otrzymane od naszego szefa. Każdy z nas tworzył swój własny plakat. Efekty naszych prac spodobały się Jesusowi co bardzo nasz ucieszyło.

W firmie pracuje również jego syn Badi, który z łatwością włada językiem angielskim i nie ma żadnego problemu w porozumieniu się. W pracy z całą ekipą porozumiewamy się w języku angielskim, lecz każdy z nas czasem wydusi parę zdań po hiszpańsku (40 godzin w szkole i kolejne 10 godzin lekcji hiszpańskiego tu na miejscu nie poszły w las).

Atmosfera w naszej firmie jest świetna, nie ma żadnego problemu w porozumieniu się. Mounya jak i Jesús traktują nas jak swoją rodzinę, co dzień pokazują nam nowe ciekawe maszyny oraz uczą nas jak np. laminować, oraz innych przydatnych rzeczy w tej pracy. Pracując w CopiPlus nauczyliśmy się bardzo dużo, a sama praca to dla nas przyjemność. Staż już teraz nauczył mnie dużo, i cieszę się że właśnie tu pracuję.

Galeria z praktyk: