Przemysław Młodawski

Moim głównym zainteresowaniem jest tworzenie stron internetowych oraz administrowanie nimi. W wolnym czasie lubię pograć w piłkę nożną albo obejrzeć dobry film. Moim marzeniem jest pogłębianie swojej wiedzy informatycznej i rozpoczęcie pracy w dziale IT.

Pracowałem w: CopiPlus

Opinia

Udział w projekcie był dla mnie tym, o czym zawsze marzyłem. Oczywiście, aby osiągnąć cel trzeba wiele wysiłku. Droga przez rekrutację nie była taka łatwa jak wielu może się wydawać, zdarzało się oddać projekt w ostatniej chwili. Wiadomo, że rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo stresująca, ale o to w tym wszystkim chodzi, takie rzeczy przygotowują nas do dorosłego życia. W dzisiejszych czasach znajomość języka jest wyjątkowo potrzebna, dlatego cieszę się, że brałem udział zajęciach przygotowawczych z języka hiszpańskiego. Już po przybyciu na miejsce odczułem efekty tych lekcji, porozumiewanie się z szefami oraz ze zwykłymi ludźmi w supermarketach, bądź zwyczajnie na ulicy. Zaletą tego stażu jest obcowanie z innymi, poznawanie ich kultury, zwyczajów oraz lokalnego jedzenia, które osobiście przypadło mi do gustu. Podczas stażu zobaczyłem jak naprawdę wygląda praca informatyka, jej zalety i wady oraz wiele wspaniałych zabytków. Pobyt w Hiszpanii to na pewno jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Serdecznie polecam każdemu skorzystanie z okazji, jaką dają nam programy europejskie.

Relacja z praktyki

Pracuję w firmie CopiPlus, która znajduję się przy ulicy Pedro Antonio de Alarcón. Prowadzi ją bardzo przemiłe małżeństwo Jesús i Mounya. W zarządzaniu pomagają im również dzieci, codziennie witają nas z uśmiechem na twarzy. Pracuję również z moimi rówieśnikami Bolewskim Damianem oraz Osypka Radosławem. Moje stanowisko pracy znajduje się zaraz obok Pana Jesús’a, dzięki czemu zawsze może mi pomóc albo doradzić. Droga do pracy zajmuję mi 20 minut, osobiście wolę poruszać się pieszo, ponieważ mogę dokładnie przyjrzeć się Granadzie i jej mieszkańcom. Jeżeli ktoś woli błyskawicznie dostać się do pracy wtedy może skorzystać z komunikacji miejskiej, przystanek oddalony jest jedynie 5 minut od naszego apartamentu. Podczas pracy mamy kontakt z ogromną liczbą klientów, dlatego schludny ubiór jest wymagany. Na godziny pracy nie mamy co narzekać, ponieważ pracujemy tylko 6 godzin. Czasami musimy zostać godzinkę dłużej i pozamykać wszystkie bieżące sprawy razem z naszym szefem. Copiplus ma szerokie pasmo usług, robią dosłownie wszystko, od stworzenia prostego dziennika do zaprojektowania witryny www dla klienta. Jej głównym celem jest część graficzna, tworzenie plakatów, reklam, wizytówek, layout’ów stron internetowych oraz dużych szyldów sklepowych. W pierwszy dzień otrzymaliśmy dostęp do programów graficznych takich jak Adobe Photoshop, Adobe Illustrator oraz Corel Draw. W naszej pracy także występują zmiany, dwie osoby w godzinach porannych oraz jedna osoba po południu. Nie miałem czasu narzekać na nudę, ponieważ zawszę miałem zlecenie od Pana Jesúsa. Jest to niezwykle uzdolniony i kreatywny człowiek, pokazał mi jak maksymalnie można wykorzystać możliwości programów graficznych wymienionych powyżej. Chwali nas, gdy projekt jest wykonany dobrze, natomiast gdy widzi jakieś braki, natychmiast poprawiamy je razem. Praca grafika nie tylko rozwinęła moją wiedzę, ale także wyobraźnię. Żona pana Jesúsa zajmuje się głównie przyjmowaniem klientów oraz kontrolą budżetu firmy. Od pierwszego dnia pracy nie było problemu z barierą językową, mogłem bez problemu z każdym się porozumieć w języku angielskim. Atmosfera była niesamowita, czułem się jak członek rodziny. Teraz wiem, że te wszystkie pochwały skierowane do Hiszpanów były w pełni uzasadnione.

Galeria z praktyk: