Michał Wróbel

Od około 5/6 lat interesuję się informatyką, bardziej ze strony sprzętowej.
Moim głownym hobby są gry komputerowe. Uwielbiam spędzać czas ze znajomymi.

Pracowałem w: Informatica Reparnet

Opinia

Cała praktyka przebiegła bardzo pomyślnie. Wyćwiczyłem swoje umiejętności dotyczące grafiki komputerowej, z którą wiążę swoją przyszłość.
Całość została bardzo dobrze zorganizowana. Jestem bardzo zadowolony z profesjonalizmu, z jakim do wszystkiego podeszła firma przyjmująca, czyli M.E.P. Wszystko dopięte na ostatni guzik.

Relacja z praktyki

Pracuję w firmie Informática Reparnet. Firma ta znajduje się w Granadzie, dokładny jej adres to C/ Padre Claret, 8 Local 3.

W firmie pracuję razem z trojgiem moich znajomych ze szkoły. Personel firmy jest bardzo pomocny oraz miły. Oprócz nas pracuje także tutaj Alfonso czyli spec od wszystkiego, zajmuje się on naprawą telefonów, telewizorów oraz komputerów. Nasz szef Angel zawsze jest w dobrym humorze, co ułatwia nam przełamanie barier i zadawanie pytań. Oboje pomagają nam, gdy czegoś nie potrafimy zrobić.

Informática Reparnet zajmuje się naprawą sprzętu komputerowego jak i telefonów. Właśnie tym zajmowaliśmy się przez cały miesiąc. Razem z moimi znajomymi naprawialiśmy komputery. Czynności, które były nam powierzane to między innymi:

  • wymiana komponentów np. dysków twardych, zasilaczy, procesorów, RAM,

  • instalacja systemów operacyjnych np. Windows, Ubuntu,

  • znajdowanie problemów w pracy sprzętu oraz likwidowanie go,

  • wymiana klawiatury oraz matrycy w laptopach,

  • rozkładanie oraz składanie komputerów i laptopów od podstaw.

Pracownicy firmy znają podstawy języka angielskiego, dlatego da się z nimi dogadać oraz zrozumieć, a jeżeli to nie wystarcza to mamy tłumacz google do pomocy zawsze pod ręką. Atmosfera w firmie jest bardzo pozytywna, nikt nie ma do nas problemu, jeżeli nam coś nie wychodzi.

Galeria z praktyk: