Kamil Markusik

Interesuje się programowaniem i tworzeniem stron internetowych. W wolnych chwilach czytam książki o tematyce fantasy lub post apokaliptycznej, gram w przeróżnej maści gry planszowe, spotykam się ze znajomymi oraz gram z nimi w koszykówkę.

Pracowałem w: Red de Telecomunicaciones de Andalucía S.L

Opinia

Udział w projekcie był dla mnie bardzo budującym doświadczeniem. Cieszę się bardzo z tego, że mogłem w ramach projektu zwiedzić tak ciekawy kraj jakim jest Hiszpania, poznać jego kulturę i doświadczyć niesamowitych smaków tamtejszej kuchni. Oczywiście nie samym zwiedzaniem człowiek żyje! Dzięki praktyce, którą odbyłem podczas trwania projektu poznałem wiele potrzebnych zagadnień związanych z tworzeniem stron internetowych oraz służących do zarządzania nimi. Gdybym miał drugą szansę, bez zastanowienia bym z niej skorzystał.

Relacja z praktyki

Pracuję w firmie Red De Telecomuncaciones de Andalucía znajdującej się przy ulicy Obispo Hurtado 18. Biuro firmy znajduje się na zapleczu sklepu Jazztel – lokalnego dostawcy internetowego. Sklep znajduję się przy niewielkim placu, niedaleko naszego aktualnego miejsca zamieszkania, wystarczy tylko wyjść na główną ulicę i iść cały czas prosto. Od około dwóch tygodni pracuję w niej wraz z Kamilem Jarząbkiem. Na nasze szczęście nie mamy kontaktu z klientami, co przekłada się na nasz swobodny ubiór oraz mniejszy stres związany z komunikacją. Wewnątrz firmy nie mamy problemów z komunikacją, ponieważ dogadujemy się w niej w języku angielskim oraz poznajemy pojedyncze słowa i zwroty w języku hiszpańskim. W firmie oprócz nasz pracują jeszcze 3 osoby. Naszym szefem jest Pablo Rivas, który zajmuje się PR firmy oraz koordynuje naszymi działaniami. Oprócz niego pracuje jeszcze jedna kobieta zajmująca się obsługą klienta oraz informatyk, który przychodzi głównie popołudniami przez co nie mamy z nim za dużego kontaktu. Firma zajmuje się tworzeniem stron internetowych, programowaniem mobilnych aplikacji oraz hostingiem serwerów. Do naszych obowiązków należy administracja stroną firmy jak i tworzenie stron internetowych dla klientów.

Pracujemy standardowo siedem godzin w ciągu dnia, niekiedy zostając jeszcze około 30 minut żeby skończyć co zaczęliśmy danego dnia.

Moim zadaniem jest projektowanie stron pod kątem graficznym oraz ich testowanie, natomiast drugi Kamil zajmuje się stroną programistyczną naszych projektów.

Mimo iż bardzo lubię podróżować miałem obawy co do komunikacji w obcym języku, ale minęły one równie szybko jak nasze pierwsze dwa tygodnie pracy. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w projekcie oraz nauczyć się wielu umiejętności potrzebnych w dalszej karierze.

Pracując w RTA mogłem poznać jak wygląda praca projektanta stron. Myślę że dzięki tym praktyką zyskam potrzebne doświadczenie oraz pogłębię swoje zainteresowania.

Galeria z praktyk: