Opinie o projekcie

Katarzyna Merchel

Szczęście się do mnie uśmiechnęło i jako jedna z 15 osób mogłam spędzić miesiąc w cudownej Granadzie, na praktykach zawodowych. Był to dla mnie niezwykły czas, który pomógł mi zdobyć doświadczenie nie tylko w zawodzie, ale również w życiu codziennym.
Mogłam poszerzyć swoją znajomość języka hiszpańskiego, poznać bardziej kulturę, lokalne dania oraz tutejszych ludzi – są niezwykle mili, jak to na Hiszpanów przystało. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się tam wrócić, Hiszpania na stałe zagościła w moim sercu. Naprawdę warto wziąć udział w rekrutacji i zawalczyć o miejsce na liście. Przygotowania mogą wydawać się męczące lub trudne, ale gdy już wam się uda, to z pewnością sobie podziękujecie. Już pierwszego dnia po powrocie do Polski zatęskniłam za Granadą, stała mi się ona bardzo bliska i jeśli kiedyś będę miała możliwość jej ponownego odwiedzenia, to na pewno to zrobię.

 

Damian Bolewski

Uważam, że praktyki zorganizowane w Hiszpanii to coś niesamowitego. Możliwość pracy w zawodzie, a do tego za granicą to tylko część tego, co mi zaoferowali. Oczywiście wraz z byciem za granicą powiązane są różne wycieczki, kursy języka, które oferowały wiele wiedzy do przyswojenia. Jest jednak coś, co potęguje owe świetne przeżycie. Mianowicie możliwość poznawania nowych ludzi, których tradycje i mentalność różnią się od naszych. Z ogromną przyjemnością wspominam ten wyjazd i chciałbym wyjechać tam i przeżyć to ponownie.

 

 

 

Kamil Markusik

Udział w projekcie był dla mnie bardzo budującym doświadczeniem. Cieszę się bardzo z tego, że mogłem w ramach projektu zwiedzić tak ciekawy kraj jakim jest Hiszpania, poznać jego kulturę i doświadczyć niesamowitych smaków tamtejszej kuchni. Oczywiście nie samym zwiedzaniem człowiek żyje! Dzięki praktyce, którą odbyłem podczas trwania projektu poznałem wiele potrzebnych zagadnień związanych z tworzeniem stron internetowych oraz służących do zarządzania nimi. Gdybym miał drugą szansę, bez zastanowienia bym z niej skorzystał.

 

 

 

Przemysław Młodawski

Udział w projekcie był dla mnie tym, o czym zawsze marzyłem. Oczywiście, aby osiągnąć cel trzeba wiele wysiłku. Droga przez rekrutację nie była taka łatwa jak wielu może się wydawać, zdarzało się oddać projekt w ostatniej chwili. Wiadomo, że rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo stresująca, ale o to w tym wszystkim chodzi, takie rzeczy przygotowują nas do dorosłego życia. W dzisiejszych czasach znajomość języka jest wyjątkowo potrzebna, dlatego cieszę się, że brałem udział zajęciach przygotowawczych z języka hiszpańskiego. Już po przybyciu na miejsce odczułem efekty tych lekcji, porozumiewanie się z szefami oraz ze zwykłymi ludźmi w supermarketach, bądź zwyczajnie na ulicy. Zaletą tego stażu jest obcowanie z innymi, poznawanie ich kultury, zwyczajów oraz lokalnego jedzenia, które osobiście przypadło mi do gustu. Podczas stażu zobaczyłem jak naprawdę wygląda praca informatyka, jej zalety i wady oraz wiele wspaniałych zabytków. Pobyt w Hiszpanii to na pewno jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Serdecznie polecam każdemu skorzystanie z okazji, jaką dają nam programy europejskie.

 

Artur Szuta

Cała praktyka przebiegła bardzo pomyślnie. Wyćwiczyłem swoje umiejętności dotyczące grafiki komputerowej, z którą wiążę swoją przyszłość.
Całość została bardzo dobrze zorganizowana. Jestem bardzo zadowolony z profesjonalizmu, z jakim do wszystkiego podeszła firma przyjmująca, czyli M.E.P. Wszystko dopięte na ostatni guzik.

 

 

 

Michał Wróbel

Cała praktyka przebiegła bardzo pomyślnie. Wyćwiczyłem swoje umiejętności dotyczące grafiki komputerowej, z którą wiążę swoją przyszłość.
Całość została bardzo dobrze zorganizowana. Jestem bardzo zadowolony z profesjonalizmu, z jakim do wszystkiego podeszła firma przyjmująca, czyli M.E.P. Wszystko dopięte na ostatni guzik.

 

 

 

Aleksandra Leszek

Projekt był dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Dzięki niemu otworzyłam się na ludzi, stałam się pewniejsza siebie i swoich możliwości. Hiszpania to piękny kraj z niesamowitą historią i kulturą – tamtejsi ludzie są życzliwi, pomocni i otwarci na przyjezdnych – jak na nas, uczniów z Polski. Nauczyłam się wiele na temat grafiki komputerowej, systemów operacyjnych MAC czy pracy w grupie. Młodsi koledzy – nie zastanawiajcie się, bierzcie udział w projekcie, bo to okazja, której nie możecie przepuścić. Uczcie się, starajcie, dajcie z siebie wszystko. Warto. Gdybym mogła, wróciłabym tam do pracy.

 

 

Radosław Osypka

Staż, który odbyłem w Hiszpanii wspominam bardzo miło. Dzięki pracy w firmie CopiPlus nabyłem doświadczenia w obsłudze programów graficznych. Ponadto poznałem kulturę oraz tajniki kuchni hiszpańskiej. Pracownicy firmy okazali się miłymi, sympatycznymi i pomocnymi ludźmi. Bardzo ciepło wspominam również wycieczki, które zostały zorganizowane po Granadzie i okolicznych miastach. Organizacja praktyk była na bardzo wysokim poziomie. Z wielką przyjemnością wróciłbym jeszcze kiedyś do Hiszpanii, by dalej udoskonalać swoje umiejętności w zakresie informatyki.

 

 

Piotr Wawro

Zapewne praktyka w Hiszpanii była bardzo ciekawym doświadczeniem dla wielu z nas i jest tak też w moim przypadku. Mieliśmy niezapomnianą okazję, aby poznać hiszpańską kulturę, język i specyficzne nastawienie Hiszpanów do życia. Dobrze wspominam czas, w którym odbywałem staż w Granadzie. Wszystko to było możliwe dzięki dobremu zorganizowaniu i miłej atmosferze. Bagaż doświadczeń, jaki wyniosłem z praktyk, jest bezcenny i niewykluczone, że przyda się w czasie poszukiwania pracy.

 

 

 

Agnieszka Gomoluch

Przy rekrutacji uważałam, że nie dostanę się na projekt moich marzeń, ale szczęście się do mnie uśmiechnęło. Wyjechałam na wspaniałe praktyki, dzięki którym mogłam nauczyć się obsługiwać urządzenia, z którymi nigdy nie miałam styczności, zdobyć doświadczenie, które na 100% wykorzystam w przyszłości, zwiedzić takie miasta jak Granada, Malaga, Kordoba i Sewilla, o których kiedyś mogłam pomarzyć. Poznałam tamtejszych ludzi, którzy są przesympatyczni. Dogadywaliśmy się w języku hiszpańskim oraz angielskim, dzięki temu podszkoliłam się językowo. Tamtejsze jedzenie jest wyśmienite. Próbowałam wszystkiego co się da. Wyjazd na praktyki to naprawdę super sprawa! Warto się troszeczkę postarać.

 

 

Rafał Purgoł

Możliwość wyjechania na praktyki za granicę to coś niesamowitego. Przygotowania do wyjazdu były bardzo dobrze zorganizowane, 40 godzin języka hiszpańskiego przed wyjazdem bardzo nam się przydały. Dzięki tym praktykom dowiedziałem się sporo o historii Hiszpanii oraz miałem okazję zobaczyć wiele pięknych miejsc takich jak Alhambra. Za to w pracy zdobyłem doświadczenie potrzebne do pracy w przyszłości. Polecam brać udział w rekrutacji, jeżeli tylko będziecie mieli chęci i zaangażowanie na pewno się dostaniecie, i będziecie mogli przeżyć to co my.

 

 

Kamil Jarząbek

Udział w projekcie był dla mnie bardzo cenny. Żmudny proces przygotowawczy przez który każdy z nas musiał przejść bardzo się opłacił. Dzięki tym praktykom poznałem wiele pięknych i ciekawych miejsc w Hiszpanii, a dzięki pracy zdobyłem więcej doświadczenia w tworzeniu stron www i zarządzania nimi. Na pewno nie zapomnę tego stażu do końca życia. Dlatego też apel do młodszych kolegów: Jeśli macie okazję na taki wyjazd – nie zastanawiajcie się.

 

 

 

Paweł Jesionowski

Jestem bardzo zadowolony z projektu, dzięki niemu mogłem zobaczyć, jak wygląda praca w Hiszpanii, poznać nowych ludzi oraz lepiej poznać znajomych. Poza czasem wolnym i zwiedzaniem mogłem podszkolić moje umiejętności językowe oraz zawodowe. Organizacja była na bardzo dobrym poziomie i czuję, że nie zaszkodziła by jej nawet powódź. Podsumowując, projekt uważam za wspaniałe przeżycie.

 

 

 

Krzysztof Stach

Moim zdaniem całe praktyki w Grenadzie były wspaniałym przeżyciem. Poza doświadczeniem zawodowym udało nam się także nabyć wiele nowych znajomości, poznać hiszpańską kulturę oraz zobaczyć, jak wygląda tam życie, co było dla mnie czymś niezwykle istotnym. Całość była znakomicie zorganizowana i bardzo przyjemnie będę wspominał ten wyjazd.

 

 

 

Jakub Kozieł

Praktyki w Hiszpanii były dotychczas moim najlepszym przeżyciem. Spełniły się moje marzenia i mogłem się sprawdzić w swoim zawodzie. Poprawiłem swoje umiejętności, zdobyłem doświadczenie i otrzymałem przydatne certyfikaty, które bardzo przydadzą mi się w przyszłości podczas szukania pracy.Organizacja całego stażu jak i firmy, która nas przyjmowała była świetna a jedzenie które spożywaliśmy w hotelu było jeszcze lepsze. Odkryłem nowe miejsca, do których będę chciał powrócić. Z pewnością chciałbym przeżyć to wszystko jeszcze raz. Znajomości, które zawarłem, więzi, które zacieśniłem z kolegami z klasy i niezwykle ważną wiedzę zawodową oraz przełamanie bram językowych to jedne z najważniejszych rzeczy, które zapewnił mi ten miesięczny staż. Z dnia na dzień wspominając swoje praktyki w Granadzie, coraz bardziej chcę tam wrócić. Jeśli mógłbym tam zamieszkać, zgodziłbym się bez chwili wahania. Pobyt w Hiszpanii uważam za naprawdę udany i niezapomniany.