Piotr Gomoluch

Jestem osobą miłą i towarzyską ale także nieśmiałą. Potrafię radzić sobie z problemami, potrafię pomóc innym. Lubię sport, a także w wolnym czasie lubię spotykać się ze znajomymi. Oprócz sportu moim zainteresowaniem jest elektrotechnika, ponieważ lubię przy niej pracować.

Pracowałem w: Washing Machine Repairs Cork Ltd.

Opinia

Staż w Irlandii w tutejszych firmach jest dobrym doświadczeniem językowym i praktycznym. Ten staż zagraniczny bardzo mi się przyda do zawodu którego się uczę, ponieważ poznałem elektrykę i hydraulikę urządzeń AGD z innej strony, co może się przydać w przyszłości w innym zakładzie pracy. Najbardziej zależało mi na tym aby polepszyć mój angielski z czego jestem zadowolony, ponieważ się to udało. W trakcie trwania projektu poznałem paru Irlandczyków i mogę śmiało oznajmić, że Irlandczycy są bardzo życzliwymi i przyjaznymi ludźmi.

Relacja z praktyk

Pracuję w firmie, która zajmuję się naprawą a także sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego, w skrócie AGD. Zakład znajduję się na ulicy Hanover w centrum Cork i nazywa się „Washing Machine Repairs Cork Ltd.”(W. M. R. C Ltd.). Jest to mały zakład prowadzony przez pana Paul’a O’Shea i jego syna Clive’a. Ja osobiście jestem traktowany jak członek większej załogi. Pracuję w godzinach porannych, a dokładnie od godziny 9:00 do 18:00 w zależnośi ile jest zleceń do ukończenia w dany dzień z przerwą po 13:00. Do pracy pod dom host rodziny jestem odbierany przez Clive’a o godzinie 9:00 .Większość czasu spędzam w trasie z Clive’m. Naszym zadaniem, w zależności od zlecenia, jest dostarczenie, wymienienie, zastąpienie urządzenia lub elementu i zamontowanie go. Czasami otrzymujemy zlecenia serwisowe, które polegają na znalezieniu usterki i usunięcie jej. W niektórych przypadkach jest to 5 minut maksymalnie 10 minut pracy, ale w tych bardziej skomplikowanych zajmuje to nawet ponad godzinę czasu, a inne zlecenia czekają, więc trzeba się śpieszyć. Po zakończonej pracy w trasie jestem podwożony do domu. Pojawiają się też dni gdzie większość czasu spędzam w sklepie i staramy się naprawić, sprawdzić lub wymienić daną część wraz z Clive ‚ m. W sklepie najczęściej muszę obserwować urządzenia użytku domowego a później wykonać łatwe zadania. W momencie kiedy coś nie działa tak jak powinno, wspólnie z Clive’m szukamy usterki i jak również staramy się jej pozbyć. Pod koniec tygodnia w piątek po zakończonej pracy dostaję wynagrodzenie od mojego współpracownika, z którym jestem w trasie. Praca bardzo mi się spodobała, ponieważ bardzo dużo się nauczyłem w ciągu tego miesiąca.