Karol Szewczyk

Jestem wysokim, przeciętnie zbudowanym mężczyzną, o krótkich blond włosach. Mam niebieskie oczy i codziennie u mnie na twarzy widnieje szeroki uśmiech, ale zdarzają się też dni kiedy humor mi nie dopisuje i wtedy ten uśmiech znika z mojej twarzy. Kiedy zdarzy się, że ktoś ma jakiś problem albo kłopot, zawsze staram się mu jak najlepiej pomóc. Jestem człowiekiem spokojnym, otwartym i szczerym oraz nieśmiałym. Ta szczerość niestety nie zawsze jest odbierana w pozytywny sposób przez drugie osoby. Ja jednak uważam, że każdy powinien być z drugą osobą szczery i powiedzieć jej, co myśli w danej sytuacji. Staram się wnosić pogodny nastrój w moim otoczeniu. Zawsze potrafię znaleźć sobie ciekawe zajecie i zorganizować czas.

Pracowałem w: National Maritime College of Ireland

Opinia

Uważam, że ten staż pozwolił mi rozwinąć moje umiejętności zawodowe oraz pod szlifować swój angielski. Przez te 4 tygodnie spędzone w Irlandii nauczyłem się projektować w 3D, obsługiwać drukarkę 3D oraz nabyć wiele innych umiejętności związanych z mechatroniką. Jako wielki plus tego wyjazdu mogę uznać możliwość zapoznania się z kulturą Irlandii oraz zwiedzeniem zabytków i pięknych krajobrazów.

Relacja z praktyk

Podczas stażu w Irlandii pracuję w Centrum Badań i Innowacji Halpin w National Maritime College of Ireland, jest to nowoczesna oraz dobrze wyposażona uczelnia, która współpracuje z irlandzką marynarką. Poprzez to partnerstwo Halpin center jest oddziałem irlandzkiej służby marynarki ds. Badań i innowacji. Pierwszego dnia wraz z Karolem Wiśniewskim zostaliśmy oprowadzeni po uczelni. Później poszliśmy do biura, w którym znajdowały się nasze stanowiska pracy. Jednak większość czasu spędzaliśmy w pracowni, w której realizowaliśmy projekty. Pracownia ta jest bardzo dobrze wyposażona w różnego rodzaje maszyny, narzędzia oraz wszelkiego rodzaju części (np. MCU, elementy pasywne, baterie, zasilacze, konwertery, programatory itp.). Najwięcej czasu poświęcaliśmy na tworzenie projektów i realizacje ich w drukarce 3D. Oczywiście nasza praca nie skupiała się wyłącznie na druku 3D, ponieważ zrealizowaliśmy też trochę projektów związanych z Arduino oraz wykonywaliśmy podstawowe prace takie jak lutowanie, obrabianie przewodów oraz wykonywanie pomiarów obwodów elektrycznych, które sami zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy. Jako zadań nie dostawaliśmy gotowych schematów, tylko sami musieliśmy zrobić schemat na podstawie opisu jak dane urządzenie ma działać, oraz złożyć je z dostępnych elementów. W pracowni współpracowaliśmy z głową wszystkich projektów Mikiem. Jest on osobą ambitną, która stara się robić wszystko perfekcyjnie i w innowacyjny sposób. Pracowaliśmy również z Davidem i Nillem, z którymi spędzaliśmy czas w biurze. Najlepszy kontakt mieliśmy z Nillem, ponieważ jest on fanem rapu i hip-hopu. Podczas przerw w pracy odtwarzaliśmy mu polski rap i hip-hop. Nill bardzo polubił polskich artystów i utwory. Muzyka była naszym głównym tematem rozmów. Pracę zaczynaliśmy o 9:00, chociaż niekiedy później, ponieważ nasi współpracownicy przychodzili później co jest normą w Irlandii, a kończyliśmy około 16:00.