Adam Wiśniewski

Jestem osobą opanowaną, koleżeńską i towarzyską. Interesuję się sportem, od czasu do czasu wychodzę ze znajomymi na miasto, wieczorami lubię przysiąść do jakiejś dobrej gry komputerowej lub zasłuchać się w rytmach dobrej muzyki wszelakich gatunków.

Pracowałem w: Skillcord

Opinia

Projekty Erasmus+ to nie tylko praktyka zawodowa. Przez ten miesiąc za granicą naprawdę można się wkręcić w tutejsze życie. Wyjazd nie tylko pozwala nam na przyuczenie do zawodu, ale także na nabranie pewności siebie i usamodzielnieniu się nie tylko w życiu prywatnym, ale także w karierze zawodowej. Projekt polecam osobom ambitnym, tym chcącym podejmować wyzwania, i tym, którzy oczekują od życia czegoś więcej.

Relacja z praktyk

Odbywam praktyki w firmie Skillcord. Jej biuro znajduje się North Point Business Park. Siedziba ta jest skierowana dla mniejszych przedsiębiorstw, tzw. startupów. Jest tutaj wiele pokoi biurowych, a ja urzęduje właśnie w jednym z nich. Moim opiekunem praktyk, szefem a zarazem założycielem startupa jest Sajeesh, na oko 40-letni mężczyzna hinduskiego pochodzenia. Brak mu czasu na podróż do biura, dlatego zwykle pracuje zdalnie i wiele zadań zleca mi będąc w domu. Firma Skillcord zajmuje się głównie tworzeniem oprogramowania pozwalającego na zaplanowanie kursów lub praktyk w prosty sposób, ustalając datę, miejsce spotkania i liczbę uczestników. Firma planuje także ekspansje na rynek technologii Near-Field Communication NFC.
Dojazd do pracy zajmuje mi niecałą godzinę, przy założeniu że wszystkie autobusy będą punktualne, co w Cork jest rzadkością. Gotowy do pracy jestem około godziny 10:00 z rana. Jest tutaj bardzo spokojnie, każdy jest skoncentrowany na swojej pracy. Nie mam ustalonego tempa pracy, w tego typu firmie liczy się przede wszystkim czy wykonasz swoją pracę przed tzw. deadlinem. Przydaję się tutaj zdolność zarządzania czasem. Mój szef jest wyrozumiałym człowiekiem, jako że dla nas obu język angielski nie jest językiem ojczystym, to potrafimy się dogadać i znaleźć wspólny język. Jako że Sajeesh nieczęsto przychodzi do biura, rzadko rozmawiamy w cztery oczy. Najczęściej rozmawiamy przez telefon lub komunikujemy się przez wiadomości na WhatsApp’ie. Swoją pracę kończę o godzinie 16:00 lub niekiedy o 17:00. Tego, czego nie udało mi się zrobić w pracy kończę w domu. Wieczorem Sajeesh pyta się mnie jak minął mi dzień w pracy, czy praca mi odpowiada i daje mi wytyczne do kolejnych zadań.
Nie mam ustalonych obowiązków. To, co będę robił przez cały tydzień dowiaduje się najczęściej w niedzielę wieczór lub w poniedziałek z rana. Z powodu ekspansji firmy na rynek technologii NFC, moim zadaniem jest nauka o tejże technologii i rynku NFC. Moim zdaniem, doświadczenie które nabywam jest bardzo wartościowe i przydatne w przyszłości. Czysto teoretyczna wiedza zawsze się przydaje, a umiejętność analizy rynku może przydać się podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Otrzymałem jeszcze zagadnienia z zakresu m.in. chatterbotów czy sztucznej inteligencji. Moim zadaniem jest zapoznanie się z nimi i streszczenie swojej wiedzy w formie krótkiego referatu. Gdy wykonam swoją pracę, rozwijam i szlifuję swoje umiejętności z różnych dziedzin, np. projektowanie modeli 3D, używając do tego oprogramowania Fusion 360 lub prosta obróbka zdjęć w Photoshop’ie. Oprócz dawno nabytych umiejętności, jestem otwarty na nabywanie kolejnych m.in. programowanie w języku C++. Jestem osobą otwartą na nowe doświadczenia, a co jak co mam tutaj sporo czasu wolnego dlatego nie zwalniam tempa i staram się poszerzać swoje horyzonty.