Opinie o projekcie

Michał Aleksa

Pomimo wszelkich obaw, uważam, że ten projekt pozwoli mi w przyszłości na dostanie lepszej pracy, ponieważ umożliwił mi zdobycie nowych umiejętności mechatronicznych. Zdaje sobie sprawę, że mogę być bardziej atrakcyjny na rynku pracy ze względu na doświadczenie zawodowe oraz na rozwinięty język. Dzięki temu projektowi zwiedziłem piękne miejsca, poznałem inną kulturę i zwyczaje. Sądzę że gdyby nie to, to nie odważyłbym się na samodzielny taki wyjazd dlatego dziękuje za szansę uczestnictwa gdyż naprawdę dużo mi to daje.

 

 

Nikodem Bartnik

Wybierając się do Irlandii byłem świadomy tego, że mogę trafić do warsztatu samochodowego. Nie było to dla mnie problemem, ponieważ każda okazja wyjazdu za granicę zawsze była dla mnie ciekawa, sama okazja na podszlifowanie umiejętności językowych jest gigantycznym plusem. Bardzo miłym zaskoczeniem było dla mnie kiedy dowiedziałem się, że będę pracować na CIT. Dzięki temu uważam praktykę za bardzo udaną, można wręcz powiedzieć, że przerosła ona znacznie moje oczekiwania. Nie tylko pod względem miejsca pracy ale również samego wizerunku Irlandii oraz miasta Cork, okazało się ono świetnym miejscem w którym można fajnie spędzić czas. Dodatkowo wycieczki podczas których zobaczyliśmy widoki ciężkie do opisania. Jeśli byłaby możliwość pojechać jeszcze raz to proszę mnie zapisać.

 

Martyna Bętkowska

Erasmus+ jest projektem, który może rozszerzyć nasze horyzonty pod względem językowym jak i kulturowym. Po tym projekcie na pewno nie będę bała się podróżować sama. Irlandia pozbyła mnie wstydu w mowie, zaczęłam mówić płynniej po angielsku i wzbogaciłam swój język angielski o nowe słowa.
Myślę, że po tych praktykach stanę się potencjalnie atrakcyjniejszym kandydatem do pracy. 
Cieszę się, że miałam możliwość przyjechania tutaj.

 

 

Dominik Bryś

Projekt umożliwia rozwinięcie siebie pod każdym możliwym kątem. Na każdym kroku sprawdzamy swoje umiejętności, uczymy się języka, jak sobie radzić w pracy i w życiu. Jest to ogromna okazja, aby pokazać, co się potrafi i zdobyć więcej doświadczenia. Miesiąc spędzony za granicą to jest wspaniałe przeżycie, ludzie tutaj poznani są życzliwi i pomocni. Mimo, że nie zawsze było tak jak chciałem, to z praktyk jestem zadowolony i chętnie kontynuowałbym pracę nad różnymi projektami.

 

 

Michał Czachor

Uważam projekt za bardzo dobrą inicjatywę. Uczestnik zdobywa nowe doświadczenia, szlifuje swoje umiejętności językowe oraz uczy się samodzielności. Kolejnym smaczkiem jest możliwość zapoznania się z tutejszym życiem i kulturą. Projekt na pewno na długo zostanie w mojej pamięci i będę go miło wspominał.

 

 

 

Krzysztof Frojn

Wyjazd do Irlandii był jednym z moich najciekawszych wyjazdów za granicę. Mieszkanie u obcej rodziny i praktyki w zagranicznej firmie są bardzo ciekawą inicjatywą, dzięki której nauczyłem się nowych rzeczy, a także uświadomiło mnie to o paru sprawach i niewątpliwie pomoże mi w wyborze tego co chcę robić w przyszłości. Nie mogę nie wspomnieć o wycieczkach, które w znacznej większości były mówiąc wprost świetne i pozwoliły zobaczyć część pięknych krajobrazów, które Irlandia ma do zaoferowania. Natrafiłem tutaj także na wielu pozytywnie nastawionych ludzi, co też jest dużym plusem. Jedyną rzeczą, na którą mógłbym ponarzekać to autobusy i ich tendencja do spóźniania się.

 

Piotr Gomoluch

Staż w Irlandii w tutejszych firmach jest dobrym doświadczeniem językowym i praktycznym. Ten staż zagraniczny bardzo mi się przyda do zawodu którego się uczę, ponieważ poznałem elektrykę i hydraulikę urządzeń AGD z innej strony, co może się przydać w przyszłości w innym zakładzie pracy. Najbardziej zależało mi na tym aby polepszyć mój angielski z czego jestem zadowolony, ponieważ się to udało. W trakcie trwania projektu poznałem paru Irlandczyków i mogę śmiało oznajmić, że Irlandczycy są bardzo życzliwymi i przyjaznymi ludźmi.

 

 

Klaudia Krawczyk

Irlandia jest pięknym krajem, są tu bardzo mili i pomocni ludzie. Zieloną wyspę poznałam wszystkimi zmysłami, zasmakowałam pysznej ryby i ciemnego piwa, zamoczyłam dłonie w oceanie, słuchałam celtyckiej muzyki wieczorami w pubie, widziałam piękną naturę. Rozwinęłam bardzo swój angielski, poznałam cudownych ludzi i zdobyłam doświadczenie zawodowe. Praktyka tutaj była cudowną przygodą.

 

 

Sandra Łabanowicz

Jeszcze parę miesięcy temu nie sadziłam, że dostanę się do projektu o wyjazd do Irlandii. To jest wielka szansa na poznanie nowej kultury, ludzi oraz polepszenie swojego języka obcego. Jesteśmy zdani tylko na siebie, wiec uczymy się również odpowiedzialności i zaradności. Przy okazji mogłam zwiedzić mniejszą część południowej Irlandii.
Firma pomagająca szkole w organizacji staży jest całkiem przyjazna, aczkolwiek mogłaby bardziej przemyśleć dobieranie rodzin dla studentów niż wysyłać ich do mniejszych miasteczek, z których ciężko dotrzeć na właściwe godziny na miejsce spotkań.
Gdybym miała znów wybrać się na takie praktyki to z chęcią bym się zgodziła, ale poprosiłabym o inne miejsce zamieszkania. Mimo, że host mama jest całkiem sympatyczna.

Maciej Mężyński

Jak dla mnie staż w tutejszych irlandzkich firmach jest ciekawym doświadczeniem kulturowym i językowym. Możemy nauczyć się bardzo dużo interesujących i ciekawych rzeczy o kulturach, zwyczajach czy nawet odżywianiu. Praca pozwoliła mi podszlifować moje umiejętności również w innych dziedzinach, niż uczę się w szkole i jestem zadowolony. Według mnie taki projekt właśnie od czegoś takiego powinien być, niekoniecznie, żeby uczyć się czegoś, co już umiemy, ale żeby poznawać nowe rzeczy, które są przydatne przy zdobywaniu naszej wymarzonej pracy. Podczas praktyki najbardziej mi zależało na podszlifowaniu swojego języka i udało się. Przy okazji poznałem kilku Irlandczyków, osób, które zdecydowały się zmienić swoje życie i przeprowadzić się z Irlandii i szczerze mogę powiedzieć, że Irlandczycy to bardzo życzliwi ludzie i mam nadzieję, że nasz kontakt nie urwie się po moim wyjeździe.

Alicja Jaroszewska

Możliwość odbywania stażu w Irlandii była dla mnie możliwością nie tylko rozwinięcia się w przyszłym zawodzie, ale również poznania funkcjonowania irlandzkiego przedsiębiorstwa oraz organizacji pracy w nim. Podczas tego miesiąca nabrałam doświadczenia w pracy biurowej oraz przełamałam barierę językową, co mnie bardzo cieszy. Pomimo obaw czy sobie poradzę wszystko przebiegało łatwo i sprawnie. Dzięki uczestnictwie w projekcie mogłam zwiedzić Irlandię, poznać jej klimat oraz kulturę. Podczas weekendowych wycieczek podziwiałam piękne widoki i krajobrazy zielonej wyspy. Ten wyjazd i staż w zagranicznej firmie był dla mnie niezapomnianą przygodą do której często będę wracać wspomnieniami.

 

Karol Szewczyk

Uważam, że ten staż pozwolił mi rozwinąć moje umiejętności zawodowe oraz pod szlifować swój angielski. Przez te 4 tygodnie spędzone w Irlandii nauczyłem się projektować w 3D, obsługiwać drukarkę 3D oraz nabyć wiele innych umiejętności związanych z mechatroniką. Jako wielki plus tego wyjazdu mogę uznać możliwość zapoznania się z kulturą Irlandii oraz zwiedzeniem zabytków i pięknych krajobrazów.

 

 

 

Michał Szędzielorz

Projekt ten był jednym z powodów, dla których ostatecznie zdecydowałem się na wybór mojej szkoły. Zawsze chciałem podróżować i poznawać nowe miejsca, ludzi i kultury, a projekt ten dał mi ku temu świetną okazję. Bardzo się cieszę z możliwości w nim uczestnictwa, mimo kilku problemów po drodze. Jednak jako optymistyczna osoba zakładam, że w drodze do celu naprawdę niesamowitych pomysłów i przygód drobne przeszkody pojawiają się zawsze i nie ma co obwiniać nikogo z ich powodu. W końcu pogoda dopisała, lot się odbył, praktykę miałem naprawdę przyjemną, więc mogę polecić uczestnictwo w takim projekcie każdemu, kto jest gotów na nowe przygody w swoim życiu i nie boi się wyzwań.

 

Adam Wiśniewski

Projekty Erasmus+ to nie tylko praktyka zawodowa. Przez ten miesiąc za granicą naprawdę można się wkręcić w tutejsze życie. Wyjazd nie tylko pozwala nam na przyuczenie do zawodu, ale także na nabranie pewności siebie i usamodzielnieniu się nie tylko w życiu prywatnym, ale także w karierze zawodowej. Projekt polecam osobom ambitnym, tym chcącym podejmować wyzwania, i tym, którzy oczekują od życia czegoś więcej.

 

 

Karol Wiśniewski

Moim zdaniem, projekt zagranicznego stażu w Irlandii organizowanego przez naszą szkołę w ramach programu Erasmus+ odbył się na bardzo wysokim poziomie. Miejsce pracy i zamieszkania zostało dobrze dobrane, mam nie dłużej niż pół godziny do centrum Cork, dojazd do pracy zajmuję troszeczkę więcej czasu. Koledzy i koleżanki mieli podobne miejsca zamieszkania, dzięki czemu nie sprawiało to problemu do spotykania się z nimi w wolnym czasie. Wycieczki organizowane w zasadzie w każdym tygodniu były fajne, przez co nie nudziło mi się w weekendy. Organizacja przed wyjazdem na staż była troszeczkę zwariowana. Jednakże nie dziwi mnie to wcale. Wiem, że należy załatwić masę spraw. Jedyną rzeczą która mi się nie podoba to transport do Irlandii jaki z Irlandii do Polski, to strasznie męcząca podróż. Naprawdę mi się na stażu podobało, chciałbym podziękować wszystkim organizatorom za włożony trud w organizacji naszej praktyki.