Staży zagranicznych dla informatyków ciąg dalszy…

Ostatnio pisaliśmy o naszych trzech absolwentach, którzy powrócili z praktyk z Grenady po dziesięciu tygodniach nieobecności w kraju. Kilka godzin później w ich miejsce „wskoczyła” kolejna grupa praktykantów. W niedzielę w nocy, na krótko przed godziną 3:00, piętnastka naszych informatyków wyruszyła spod szkoły w kierunku lotniska w Krakowie. Są to tym razem: Jakub Bulla, Michał Cukier, Mateusz Grunszel. Dominik Gubała, Mateusz Hadryś, Michał Hyra, Dawid Kiesio, Mateusz Konieczny, Kamil Opach, Radosław Powałka, Mateusz Ptak, Bartłomiej Sęk, Marcel Stacherski, Dominik Szeliga oraz Norbert Świrk. Wszyscy oczywiście z obecnych klas trzecich informatycznych.
Cała eskapada wyglądała praktycznie dokładnie tak samo, jak ta grupy z zeszłego roku udającej się w to samo miejsce. Najpierw lot z Krakowa do Frankfurtu, a następnie do Malagi, z lądowaniem ok. godz. 14:00. Czasu było sporo, więc do godziny 19:00 zwiedzone zostały najważniejsze miejsca Malagi. W Grenadzie cała 15-stka pojawiła się natomiast ok. godz. 21:30. Tak jak zwykle, uczestnicy projektu zostali zakwaterowani w dwóch ogromnych apartamentach, gdzie od dzisiaj będą wiedli spokojne życie praktykanta. Dzisiaj zaczęli pełną parą. Najpierw spotkanie organizacyjne, a potem rozpoczęcie stażu w firmach, początek kursu języka hiszpańskiego i inne atrakcje. Do tego sporo słońca i znacznie wyższa temperatura. O tym wszystkim jednak w następnym njusie.
Przypomnijmy jeszcze tylko, że to już trzecia z czterech mobilności w ramach projektu. Dwie poprzednie to też wyprawy do Hiszpanii. Ostatnia odbędzie się natomiast w marcu 2018 i dotyczyć będzie ekonomistów i mechatroników. Nabór właśnie się rozpoczyna.