A co tam u stażystów w Granadzie…

Witamy ponownie!

Nie dawaliśmy znaku życia przez ponad tydzień, ale to dlatego, że byliśmy naprawdę bardzo zapracowani. Od razu zostaliśmy skierowani na praktyki do wcześniej ustalonych firm. W zasadzie można powiedzieć, że pracujemy w trzech różnych branżach informatycznych. Dwaj Kamile tworzą strony internetowe. Damian, Agnieszka, Aleksandra, Katarzyna, Przemysław, Radosław i Artur zajmują się grafiką komputerową oraz realizacją końcową projektów graficznych. Paweł, Jakub, Rafał, Krzysztof, Piotr i Michał naprawiają sprzęt komputerowy. Jedni pracują na zmianę poranną, inni na popołudniową, praca trwa około 6-7 godzin dziennie. Czynności, które wykonujemy nie należą do super trudnych i raczej dajemy ze wszystkim radę. Czasem może mamy pewne problemy komunikacyjne, ale ogólnie nie jest źle. Atmosfera w pracy jest ciepła, nie traktują nas tu „z buta”, wprost przeciwnie, chętnie służą pomocą.

gran02-small

gran03-small
Przez pierwszy tydzień mieliśmy intensywny kurs języka hiszpańskiego. Ci, co pracowali z rana mieli kurs popołudniami, i odwrotnie, pracujący po południu musieli wstawać z rana na zajęcia. W tym tygodniu mamy trochę więcej luzu. Może to i dobrze, że nie musimy biegać na zajęcia językowe, bo pogoda niestety się pogorszyła. Były nawet dni, kiedy lało jak z cebra, a temperatura spadała do kilku stopni. Tymczasem w Polsce, jak nam donosiły media, świeciło słońce, a temperatura pięła się mocno w górę. Dzisiaj jednak powróciło w końcu słońce. Mamy nadzieję, że tak już pozostanie do końca naszego pobytu.
Kilka słów o naszym zakwaterowaniu i wyżywieniu. Podobnie jak poprzednie grupy stacjonujące w Grenadzie, my też jesteśmy zakwaterowani w dwóch ogromnych apartamentach. Choć sami nie gotujemy, mamy do dyspozycji kuchnie z pełnym wyposażeniem. Obiady dowożone są przez firmę cateringową. Zwykle są dwa dania oraz deser. Czasem nie wiemy za bardzo co jemy, ale generalnie jedzenie nam smakuje. Spożywamy je wspólnie, choć czasem nie jest to możliwe, bo niektórzy są jeszcze w pracy.

gran04-small

Wieczorami chodzimy sobie do położonego nieopodal hotelu, gdzie każdy nakłada sobie, co tylko mu się zamarzy, no może prawie wszystko;-) Co jak co, ale jedzenia jest bardzo dużo. Z głodu tu na pewno nie umrzemy. Niektórzy nawet nie zawsze chodzą na kolację po obfitym obiedzie.

gran05-small
Wieczory spędzamy razem w salonie, najczęściej oglądając razem filmy, mecze, czy grając w gry komputerowe. Wygląda to mniej więcej tak 🙂

gran06-small
Wiadomo, że współżycie w takich dużych grupach w jednym mieszkaniu nie jest proste. Co chwila słychać bulwersujących się współlokatorów. A to jeden nie pozmywał po sobie, a to drugi nie potrafi sortować śmieci, jeszcze inny blokuje pralkę albo suszarkę, albo ktoś się denerwuje, że blat nie jest pościerany po śniadaniu. Z pewnością staż ten nauczy nas nie tylko nowych rzeczy powiązanych z informatyką, lecz również tolerancji, życia w symbiozie, umożliwi spojrzenie na życie z nieco innej perspektywy. Wszak jesteśmy tu teraz sami, a to oznacza, że musimy po sobie sprzątać, robić śniadania, prać, zmywać, itp. Mama została daleko:-(

gran07-small
W chwilach wolnych każdy robi to co lubi. Jedni zamykają się w swoim pokoju, by skupić się nad ulubioną lekturą, posłuchać muzyki, czy posurfować w Internecie. Inni wychodzą pobiegać, czasami gramy wspólnie w kosza, różnie to jest.

gran08-small
Przyszły tydzień będzie za to obfitował w atrakcje, gdyż w poniedziałek rozpoczynamy program Discovering Granada in Depth. Przez pięć dni będziemy zabierani do najważniejszych miejsc w tym pięknym mieście jak Alhambra, katedra z grobami królów Izabeli i Ferdynanda Katolickich czy Parque de las Ciencias. Będzie się działo. Póki co jednak, w najbliższą w sobotą jedziemy do Kordoby na całodzienną wyprawę.
To już prawie połowa naszego stażu. Strasznie czas nam tu szybko leci. Wydaje się, jakbyśmy dopiero wczoraj tu przyjechali. Wszystko co dobre…, wiadomo.
Pozdrawiamy!

erasmuspluslogo

Projekt „Przekonaj się czy twoje umiejętności zawodowe są wystarczające by zacząć karierę na europejskim rynku pracy” realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ – Kształcenie i szkolenia zawodowe.